Cyfrowy druk etykiet – oszczędność kosztów reklamy

Samoprzylepne, kolorowe etykiety możemy zauważyć niemalże na każdym sklepowym produkcie. Z takich etykiet korzystają nie tylko firmy produkcyjne, ale również firmy usługowe. Dzięki możliwości druku małych nakładów, takie etykiety możemy nawet wydrukować na własny użytek, do oznaczania słoiczków z owocowymi i warzywnymi przetworami czy butelek z winem, nalewkami i sokami domowej roboty. Mogą być to nawet etykiety dwuwarstwowe i wielowarstwowe. Warto postawić na te drukowane w technologii druku cyfrowego.

Cyfrowy druk etykiet – co to takiego?

Na czym właściwie polega cyfrowy druk etykiet? To taka technika druku, która pozwala na wydruk projektów bezpośrednio z danego pliku, co pozwala zaoszczędzić czas i koszty związane z czasochłonnym przygotowywaniem.

Cyfrowy druk etykiet umożliwia także personalizację etykiet, dzięki czemu możemy dostosować je do własnych potrzeb. W przeciwieństwie do druku tradycyjnymi metodami, w przypadku technologii cyfrowej, koszt wydruku nawet jednej etykiety jest stosunkowo niski, a wysoka jakość druku nadal zachowana. Cyfrowo możemy wydrukować różnego rodzaju etykiety – samoprzylepne, IML, opakowania termokurczliwe czy folie.

Zalety druku cyfrowego

Druk etykiet w technologii cyfrowej ma niewątpliwie swoje zalety. Należą do nich:

  • Niższe koszty – związane miedzy innymi z eliminacją płyt, filmów czy chemii potrzebnych przy konwencjonalnych metodach wydruku. Klient nie ponosi równie kosztów związanych na ustawienie i przygotowanie maszyn.
  • Oszczędność czasu pracy.
  • Opłacalność niskich i średnich nakładów.
  • Ekologiczna produkcja, która ogranicza ilość materiałów i odpadów powstających przy druku różnorodnych etykiet. Zużyte materiały eksploatacyjne i części maszyn mogą być odzyskiwane przez producentów.
  • Szybka produkcja etykiet – nie ma potrzeby dodatkowej obróbki projektu dostarczonego w formie cyfrowej.
  • Wysoka jakość wydruku i precyzja wykonania.
  • Możliwość personalizacji produktów według własnego pomysłu.

Jak widać cyfrowy druk etykiet ma wiele zalet, które warto wziąć pod uwagę i zdecydować się właśnie na taką technologię wydruku. Nie tylko zaoszczędzimy czas i koszty związane z ich przygotowaniem, ale również otrzymamy produkt wysokiej jakości, dostosowany graficznie i tekstowo do naszych potrzeb. Całość zostanie wykonana niezwykle precyzyjnie. Nie musimy drukować od razu wysokich nakładów. Możemy zacząć od tych niższych czy średnich.

reklama sklepu internetowego Długopisy ekologiczne