Jak samemu wykonać kartkę świąteczną – poradnik

Dzisiaj nie ma problemu aby wejść do księgarni, na pocztę czy do niektórych marketów i kupić kartkę świąteczną. Możemy wówczas przebierać w różnych ich wzorach, kolorach, wielkościach, a to oznacza, że każdy może znaleźć taką kartkę, która mu się spodoba i która sprawi radość odbiorcy. Ale jeśli chcemy, to możemy również przygotować takie kartki samodzielnie i wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jakby mogło się wydawać. A radość z otrzymania takiej własnoręcznie przygotowanej kartki, na którą ktoś poświęcił swój czas, z pewnością będzie jeszcze większa.

Co potrzebujemy?

Jeśli już podjęliśmy decyzję, że w tym roku chcemy samodzielnie przygotować kartki świąteczne, to warto zaopatrzyć się w rzeczy, które nam w tym pomogą. Przede wszystkim musimy mieć blok techniczny z kolorowymi kartkami, nożyczki, nożyk, wstążki lub tasiemki, pisaki, a dodatkowo możemy zaopatrzyć się również w klej z brokatem.

Przede wszystkim musimy się zastanowić co ma się znaleźć na naszej kartce, jak chcemy na niej rozmieścić poszczególne elementy, no i co chcemy napisać w środku, bo choć grafika takiej kartki jest niezwykle ważna, to jednak nie możemy zapomnieć o wpisaniu życzeń.

Od czego zacząć?

Jeśli już mamy wszystkie niezbędne przedmioty, jak i pomysł na kartkę, to czas zabrać się do pracy. Wybieramy kartkę z bloku technicznego, która będzie stanowiła podstawę naszej kartki. Następnie z białej kartki technicznej możemy wyciąć bałwana, dokleić mu nos, kapelusz, guziki i tak przygotowanego nakleić na naszą kartkę. Możemy też koło niego przykleić prezent, stworzony z kwadrata wyciętego z bloku technicznego i przewiązanego wstążką. Klej z brokatem przyda nam się tutaj do stworzenia napisu u góry kartki „Wesołych Świąt”.

Będzie się on wówczas pięknie prezentował, a jednocześnie będzie bardzo prosty jeśli chodzi o wykonanie.

Coś prostszego?

Jeżeli chcemy, aby nasza kartka była prosta ale ładna, to warto ją przewiązać ozdobną wstążką. Wypisujemy w środku ładne życzenia, płynące prosto z serca, a na zewnętrznej stronie klejem z brokatem robimy różnokolorowe gwiazdki. Następnie całość przewiązujemy ozdobną wstążką, którą trzeba będzie zsunąć z takiej kartki, aby można było przeczytać co znajduje się w środku. Takie ręcznie robione kartki to nie tylko radość dla osoby, która je otrzyma, ale również dla tej, która ją przygotowuje. Pokazujemy wówczas jak ważna jest dla nas dana osoba, a co więcej, na takiej kartce świątecznej będziemy mogli umieścić wszystko to, co ma największe szanse na spodobanie się odbiorcy.

https://hurtmedyczny.pl/pl/c/Glukometry/443