Jak zbudować namiot w domu?

Często wspomina się „stare, dobre czasy”, w których dzieci wcale nie potrzebowały wiele, by świetnie się bawić. Narzekamy na współczesne maluchy, zapominając, że często sami oferujemy im właśnie takie, a nie inne środowisko rozwoju.

Jeśli chcemy, by nasze pociechy świetnie bawiły się w dużej mierze dzięki własnej pomysłowości, łatwo można je tego nauczyć. Chyba każdy z nas robił kiedyś w zaciszu własnego domu namiot.

Konstrukcja z krzeseł i koców stanowiła sekretny fort, w którym jako dzieci chowaliśmy się przed dorosłym światem. Wewnątrz namiotu można było bawić się zabawkami, grać w gry karciane lub planszowe czy też odpoczywać.

Taka zabawa nie tylko pozwala rozwijać swoje umiejętności manualne poprzez konstruowanie, ale także świetnie wpływa na dziecięcą wyobraźnię. Wystarczy wskazać dziecku odpowiedni kierunek, by w przyszłości bawiło się w ten sposób równie chętnie.

Domowy namiot świetnie sprawdzi się w chłodne, jesienne czy zimowe dni. Jeśli jednak masz szersze możliwości, warto pokazać swojemu dziecku także jak to jest mieszkać w prawdziwym namiocie.

Nie musisz koniecznie wyjeżdżać na weekend. Dla malucha atrakcją będzie już namiot umieszczony we własnym ogrodzie.

Fajnie sprawdzi się także wspólne budowanie szałasu podczas rodzinnej wycieczki do lasu.

tablica manipulacyjna kostka Akcesoria dla dzieci i niemowląt