Karma dla starszego psa

W zależności od wieku pies wymaga innego żywienia, aby móc zachować siłę i zdrowie. Na każdym etapie jego życia, zapotrzebowanie na dane składniki odżywcze zmienia się. Starszy pies nie ma już takiego apetytu jak szczeniak czy kilkuletni osobnik, ale należy również uważać, by masa jego ciała nie spadła dość drastycznie.

Pies w podeszłym wieku nie potrzebuje już tyle węglowodanów, ważniejsze są teraz białka i aminokwasy. Najbardziej wartościowe białko znajduje się w rybach oraz drobiu. Posiłki powinno podawać się częściej niż 2 razy dziennie.

Ważne by dostarczyć psom seniorom witamin, przede wszystkim witaminę C oraz E, ponieważ spowalniają one proces starzenia się komórek. Starsze psy są narażone na otyłość, dlatego nie należy rezygnować z aktywności fizycznej, a dieta powinna być lekkostrawna i wysokowartościowa. Na rynku można dostać specjalne karmy, które przeznaczone są dla psów seniorów.

Zawierają one składniki, których starszy pies potrzebuje. Jednak najlepszą formą posiłków będzie przygotowywanie ich samemu.

DOLFOS PETS https://niuniusiowefanty.pl/chomik-c-1_14.html www.milkowka.com.pl