Karma sucha czy mokra?

Sposobów na karmienie psa, jest mniej więcej tyle, ile właścicieli. Ci, którzy mają dużo czasu, przygotowują karmy samodzielnie.

Jednak większość z nas decyduje się na karmy sklepowe, które dostarczają psu niezbędnych minerałów i makroelementów. Na półkach supermarketów i w sklepach zoologicznych mamy ogromy wybór producentów i rodzajów karm z odpowiednim przeznaczeniem w zależności od wieku, stanu zdrowia czy poziomu aktywności psa.

Rynek gotowych karm dzieli się na karmy mokre i suche. Te pierwsze są zasadniczo mniej kaloryczne, dlatego zapotrzebowanie psa na karmę wilgotną jest wyższe.

Natomiast karmy suche są tak zbilansowane, by stosunkowo mała porcja karmy dostarczyła psu odpowiedniej ilości składników odżywczych. Stosunek kaloryczności karmy suchej do mokrej wynosi około 1:4.

Dlatego dbając o zbilansowaną dietę psa, warto wziąć ten czynnik pod uwagę. Właściciele, którzy karmią swoich pupili zarówno jedną, jak i drugą karmą, powinni zwrócić więc uwagę na ilość podawanej karmy i nie kierować się apetytem psa lub rozmiarem miski, lecz zaleceniami producentów oraz kalorycznością posiłków.

http://dokocats.pl/czarny_kot_bengalski.html https://niuniusiowefanty.pl/szynszyla-c-1_12.html