Karmienie podczas ciąży

Psia matka podczas ciąży wymaga szczególnej uwagi. W pierwszych tygodniach ciąży podawanie pokarmu jest takie samo jak przed ciążą. Dopiero w około 5 tygodniu należy zadbać o to, by suka otrzymywała więcej pokarmu. Płód się rozwija i organizm psa potrzebuje coraz więcej składników odżywczych.

Zapotrzebowanie na kalorie z każdym tygodniem wzrasta. Największe jest podczas 6 tygodnia, gdyż to najważniejszy okres. Wtedy należy zwrócić szczególną uwagę na dostarczane psu składniki, gdyż od tego będzie zależało to, w jakiej kondycji urodzą się szczenięta. Najważniejszymi składnikami jakich powinniśmy dostarczyć w tym okresie, są oczywiście węglowodany.

Podczas psiej ciąży posiłki powinno podawać się często, ale w mniejszych porcjach. Pokarmy, które podajemy w czasie ciąży powinny zawierać mikroelementy, makroelementy oraz witaminy. Na rynku znajdziemy karmy, których skład został tak dobrany, by dostarczyć niezbędnych substancji ciężarnym sukom. W ostatnich dniach ciąży, suka może tracić apetyt.

Jest to zupełnie normalne, więc właściciele czworonogów nie powinny się tym stanem martwić.

https://patatajek.pl/kategorie/61-strzemiona www.cometohelp.pl