Kreatywne cięcie

Przychodzi taki moment w rozwoju dzieci, że z wielką chęcią chwytają się one za wszystko, co związane z wycinaniem. Nożyczki stają się wówczas jedną z najważniejszych zabawek, choć w gruncie rzeczy zabawką nie są. Nad bezpieczeństwem maluchów przy takich rozrywkach warto stale czuwać, bo o skaleczenie nietrudno. Jeśli między dziećmi jest różnica wieku, dobrze aby starsze pilnowało młodszego. To także dobry sposób na integrację rodzeństwa.

Skoro wiemy, że miłość dzieci do nożyczek to norma trudna do uniknięcia, może trzeba by kupić im coś, co doda takiej zabawie atrakcyjności? Dziś jest to możliwe, ponieważ na rynku pojawiły się znakomite nożyczki kreatywne. Oferują je w tej chwili różni producenci, ale idea jest zawsze podobna. Do rąk naszych pociech trafiają z pozoru normalne nożyczki, które w rzeczywistości takimi nie są. Mają bowiem wymienne ostrza, które pozwalają dziecku przycinać papier do rozmaitych kształtów, które dotąd nie były możliwe do uzyskania tradycyjnymi sposobami. Każde z ostrzy posiada inny wzór, dzięki czemu można kreować fantazyjne wycinanki.

Jeśli użyjemy papieru kolorowego i kleju, otworzą się kolejne możliwości. To znakomita opcja w okresie przedświątecznym, gdy dzieciaki mogą całkiem samodzielnie przygotować piękne choinkowe ozdoby. Z uwagi na obecność ostrzy i fakt, że nożyczki są przeznaczone dla dzieci, wytwórcy zadbali o bezpieczeństwo małych rączek. Części tnące zostały pokryte lekką plastikową obudową, która minimalizuje ryzyko skaleczeń. Oprócz tego zestaw zawiera specjalny stojak, w którym można przechowywać nożyczki i ostrza.

dyski sensoryczne www.asymetria.net.pl