Najważniejsze trofeum w piłce nożnej

Piłka nożna jest sportem, w którym rywalizuje się na dwóch podstawowych płaszczyznach: reprezentacyjnej i klubowej. Na grze w reprezentacji, owszem, zarabia się jakieś pieniądze, jednak są one niewielkim ułamkiem tego, co można zarobić w klubie.

Zdawać by się więc mogło, że zmagania na niwie reprezentacyjnej nie mają tak dużego prestiżu. W rzeczywistości jest jednak inaczej.

Zdecydowanie największym osiągnięciem, jakie może stać się udziałem zawodowego piłkarza, jest zdobycie mistrzostwa świata. Zapewne, w dzisiejszych czasach na wygraniu takiej imprezy nie zarobi się nawet połowy tego, co w sezonie otrzymuje się w swoim klubie.

Pieniądze jednak nie są w sporcie najważniejsze, o czym świadczy ogromny prestiż mundialu, który nie zmienia się na przestrzeni lat. Piłkarze, którzy zabłysnęli na mistrzostwach, wygrali klasyfikację na najlepszego strzelca czy też  przyczynili się do zdobycia przez swój zespół medalu, przechodzą do historii futbolu, nawet jeśli na niwie klubowej niewiele osiągnęli.

korki piłkarskie www.euroalians.pl www.bieg-pastow.pl