Ostrze zawsze potrzebne

Żaden uczestnik wyprawy survivalowej nie może się obyć bez odpowiedniego ostrza. Nóż może się przydać w bardzo wielu sytuacjach. Zarówno wtedy, gdy zamierzasz przyrządzić coś do jedzenia z produktów samej natury, jak i wtedy, gdy sznurek zapląta Ci się w gałęzie lub też będziesz musiał uciąć kawałek linki. W skrajnych przypadkach ostre narzędzie przydaje się również do obrony przed zwierzętami.

Jakiego dokładnie noża potrzebujesz? Najlepszym wyborem będzie dobry nóż myśliwski. Profesjonalne ostrze sprawdza się o wiele lepiej niż półśrodki w postaci scyzoryków. Nóż jest większy niż ostrza w scyzorykach. Do tego lepiej leży w dłoni i jest bardziej wytrzymały.

Nie oznacza to, że scyzoryków trzeba unikać. To również świetny sprzęt na wyprawę. Różne narzędzia w scyzorykach mogą być przydatne – nigdy nie wiesz, czy nie będzie trzeba użyć nożyczek albo niewielkiego śrubokręta, jeśli któryś ze sprzętów się obluzował, a mocowanie jest na śrubki. Porządny scyzoryk jest potrzebny, ale nie może zastąpić noża.

spływ kajakowy wełna