Prawidłowa dieta

Jak prawidłowo karmić swojego psa, by był zdrowy i szczęśliwy? Należy dostarczyć mu węglowodany, białka, tłuszcze, witaminy oraz minerały. W zależności od rasy psa i jego masy, dzienne zapotrzebowanie na dane składniki będzie inne.

Oczywiście pies o większej masie będzie potrzebował wszystkich składników odżywczych w większych ilościach niż ten o niższej masie. Poza tym, że powinniśmy zwrócić uwagę na rasę i wagę, to ważny jest także wiek oraz wiedza dotycząca nietolerancji na dane składniki.

Psy tak jak ludzie, mają skłonność do alergii na niektóre składniki pokarmowe. Jeśli pies będzie źle karmiony, może to także doprowadzić do nadwagi lub otyłości.

Panuje taka zasada, że pies nie powinien mieć ciągłego dostępu do pokarmu. Jeśli pies nie zje danego posiłku, to po około 15 minutach powinniśmy go sprzątnąć i przy kolejnej porze karmienia zaserwować nową porcję.

Zanim kupimy pożywienie dla psa upewnijmy się, jaki ma ono skład oraz datę przydatności do spożycia. By uniknąć nieszczęść, lepiej nie podawajmy psom gotowanych kości, zwłaszcza drobiowych.

Są one bardzo ostre i mogą poranić podniebienie, język zwierzęcia, a nawet doprowadzić do tragicznego w skutkach zadławienia.

srebrny kot bengalski https://www.dolfospets.com/produkty-dla-psow/