Siatkarski Mundial

Gry drużynowe mają to do siebie, że dostarczają kibicom wielkich emocji i są za każdym razem śledzone z wypiekami na twarzy – oczywiście pod warunkiem, że odbiorcy są miłośnikami danego sportu. Prym wiedzie rzecz jasna piłka nożna, o czym już pisaliśmy nieco wcześniej, ale jest więcej ciekawych dyscyplin z piłką w roli głównej, które przykuwają uwagę tłumów.

Dotyczy to z całą pewnością siatkówki, która nad Wisłą ma wielkie grono oddanych fanów. Mało tego – polska publiczność uchodzi za najlepszą na świecie, bo bez względu na wszystko żywiołowo dopinguje biało-czerwoną reprezentację, czyniąc z owego dopingu barwne i rozśpiewane widowisko.

Poza solidną kadrą następny sportowy atut to jedna z lepszych w Europie lig zawodowej siatkówki. W naszych czołowych drużynach występują nawet znamienici siatkarze z innych państw, mający status gwiazd w swych ojczyznach.

Mundial siatkarski to jedna z dziesięciu największych imprez sportowych globu. Tak się składa, że w tym roku zawita on do sześciu polskich miast.