Super Bowl świętem Ameryki

Futbol amerykański dla wielu osób jest sportową czarną magią. Przez długie lata stanowił on ciekawostkę zza oceanu, która elektryzuje wyłącznie kibiców w Stanach Zjednoczonych. Obecnie sprawy mają się inaczej, a rosnąca popularność tej dyscypliny na całym świecie jest faktem.

Także w Polsce coraz śmielej poczynają sobie drużyny, stopniowo tworzą się profesjonalne rozgrywki ligowe. Oczywiście najważniejszą imprezą w futbolu amerykańskim jest Super Bowl, czyli rywalizacja wyłaniająca najlepszy skład ze Stanów Zjednoczonych. Pierwsza edycja została rozegrana w styczniu 1967 roku i od tego czasu wpisała się w kalendarz amerykańskich zawodów sportowych.

Przed telewizorami zasiadają miliony Amerykanów, a finałowy mecz jest wydarzeniem nie tylko sportowym, ale również kulturalnym i medialnym. To także swoista kwintesencja pop-kultury USA, która łączy ze sobą różne elementy i kreuje niespotykaną nigdzie indziej całość. Futboliści walczą o trofeum Vince Lombardi Trophy – swą nazwę zyskało od nazwiska trenera pierwszej drużyny, która wygrała Super Bowl.

Gogle na narty biegowe okularki pływackie www.praktycznestudia.com.pl