Uzależnienie od dopalaczy

Dzisiejsza młodzież lubi eksperymentować z zakazanymi substancjami, które wbrew pozorom nie są wcale trudne do zdobycia. Duże zagrożenie dla życia młodych osób stanowią modne ostatnio dopalacze.

Środki te bez problemu można nabyć za pośrednictwem Internetu czy w sklepach stacjonarnych. Dopalacze to substancje psychoaktywne, których szkodliwość porównywalna jest ze szkodliwością narkotyków.

Uzależnienie od środków tego typu stanowi chorobę, taką samą jak uzależnienie od papierosów czy alkoholu. Ostatnio coraz częściej słyszy się o przypadkach śmiertelnych, spowodowanych zażyciem dopalaczy.

Środki psychoaktywne działają na organizm w wyniszczający sposób, często doprowadzają do zawrotów głowy, bezsenności, problemów z oddychaniem, drgawek czy bólu głowy. Dopalacze potrafią również wywoływać urojenia i ataki agresji, w niektórych przypadkach doprowadzają zażywających do śpiączki.

W Polsce dopalacze nie są oficjalnie zabronione, co ułatwia ich wytwarzanie oraz rozprowadzanie. Jest to spowodowane głównie tym, że producenci często modyfikują składy swoich produktów, co utrudnia wpisanie ich na listę środków zakazanych.

stomatologia dziecięca rentgen zębów piątkowo najtaniej w Poznaniu www.stnicholaseklutna.org