Włoski typ

Ci, którzy spędzają swoje wakacje w gorących, przepełnionych słońcem i złocistymi plażami krajach, jak Hiszpania, czy Włochy, z pewnością lubią udać się wieczorem do tamtejszych barów na zimne piwo, czy drinka. Przy okazji, jest to bardzo dobra sposobność do nawiązania nowych znajomości, kontaktów, lepszego poznania tubylców, którzy w większości są bardzo ciekawi nas – turystów.

Interesującym i specyficznym miejscem pod względem mentalności i kontaktowości są niewątpliwie Włochy. Szczególnie turystki zdają sobie z tego sprawę, gdy na nagle na ulicy zaczepia się i otwarcie adoruje niemal każdy Włoch.

Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że taka właśnie jest mentalność włoskich mężczyzn. Mają notoryczną tendencję do zabawiania konwersacją, żartowania i prawienia komplementów.

Zazwyczaj są to pewni siebie, zadbani i kontaktowi osobnicy, którzy nie stronią także od dwuznacznych propozycji i różnego typu podtekstów w prowadzonej przez siebie rozmowie. Turystki odwiedzające Włochy powinny więc traktować takie zachowanie Włochów w kategoriach niezobowiązującego flirtu wpisującego się w mentalność włoską.