Z czego mogą lepić maluchy?

Dzieci uwielbiają tworzyć i poznawać świat! Powinieneś mieć to na uwadze, gdy planujesz zabawę dla swojego malucha. Im bardziej urozmaicone rozrywki będziesz mu oferować, tym lepiej będzie dla niego. Nawet jeśli po raz kolejny oferujesz dziecku zabawę plastyczną w lepienie, miej na uwadze to, że za każdym razem możecie robić coś nieco innego. Masz wiele możliwości, dotyczących tego, jak wiele materiałów można wykorzystać do lepienia.

Najbardziej podstawowym z nich oczywiście jest plastelina. Jest powszechnie dostępna i niezbyt droga. Niestety, jej wadą jest to, że przyklejana do ścian lub mebli pozostawia tłuste plamy. Jeśli zależy ci na wyglądzie twojego mieszkania, miej to na uwadze.

Gdy chcesz, aby wasze wyroby mogły zachować się na dłużej, warto wykorzystać modelinę lub glinę. Świetnie sprawdzi się także masa solna, którą bez problemu można przygotować w domu. Interesującym pomysłem na wykonywanie różnych przedmiotów jest także masa papierowa, którą tworzy się ze zwykłego, szarego papieru toaletowego w połączeniu ze szkolnym klejem. Poszukaj w Internecie odpowiedniej instrukcji, a dowiesz się, jak przy użyciu takiej masy i balonu można przygotować świetną maskę.

Przyjemny dla dzieci jest również piasek kinetyczny, który niestety jest dość drogi.

Akcesoria dla dzieci i niemowląt sklep z zabawkami