Zabawa-niespodzianka dla kilkumiesięcznego malucha

Świat w oczach dziecka wygląda zupełnie inaczej niż w oczach dorosłego. Właśnie dlatego rodzice często starają się wymyślać fascynujące, skomplikowane zabawy, zapominając, że ich pociechę można oczarować już w bardzo prosty sposób. Dla kilkumiesięcznego malucha zabawy z ukrywaniem i pojawianiem się przedmiotów mogą okazać się bardzo angażujące. Już w pierwszych miesiącach życia często zaczynamy bawić się w popularne „akuku”.

Na tym jednak nie musi kończyć się nasz repertuar. U nieco starszego dziecka nie trzeba zasłaniać już tylko buźki malucha czy twarzy rodzica. W zabawie może brać udział także lalka czy misiu, a zasłanianie i ponowne odkrywanie zabawek sprawi maluchowi mnóstwo radości. Kilkumiesięczne dziecko nie zna jeszcze zasad rządzących światem.

Dlatego radość sprawi mu już odkrywanie niewielkich tajemnic. Możesz złożyć papier w kolorową rurkę i umieszczać w nim niewielkie przedmioty, w taki sposób, by wypadały na kolankach dziecka. Ciekawym rozwiązaniem jest także wyjmowanie przedmiotów o różnorodnych kształtach i fakturach z zamkniętego pudła. Wiele uśmiechu może wywołać także odwrotna zabawa, na przykład dawanie dziecku niewielkich przedmiotów i zachęcanie go do umieszczania tych drobiazgów w zamykanym pojemniku.

zabawki do nauki programowania