Zadbaj o swój komfort psychiczny

Czasami można odnieść wrażenie, że to sytuacja decyduje za nas, w jaki sposób powinniśmy żyć. Skoro w pracy panuje nerwowa atmosfera, mamy odczuwać stres.

Jeśli w domu pojawiają się problemy rodzinne, żyjemy w ciągłym napięciu. Konieczność zapewnienia odpowiedniego poziomu życia sobie i bliskim sprawia, że ciągle odnosimy wrażenie, iż zarabiamy za mało i popadamy w finansowe kłopoty.

Taki sposób myślenia sprawia, że stajemy na dobrej drodze do zaburzeń lub chorób psychicznych. Niezależnie od sytuacji i wszystkich czynników zewnętrznych, powinniśmy nauczyć się dbać o swój komfort.

Uniknięcie stresujących sytuacji nie zawsze jest możliwe. Warto jednak nauczyć się radzić sobie ze stresem oraz znaleźć coś, co nas odpręża.

Doskonałym sposobem relaksu jest sport, który uwalnia w organizmie endorfiny, odpowiedzialne za poczucie szczęścia. Dobrym pomysłem może okazać się jednak także każda inna forma odpoczynku, pod warunkiem, że będzie sprawiała ci radość.

Niesamowicie istotne jest, by w każdym dniu znaleźć przynajmniej chwilę dla siebie. Jeśli wiesz, że to graniczy z cudem, zaserwuj sobie przynajmniej małe przyjemności, np.

w drodze z pracy słuchaj ulubionej muzyki. Dzięki temu łatwiej będzie ci zachować zdrowie psychiczne.

rehabilitacja luboń prezerwatywy na dłuższy stosunek